Ogłoszenie:

Wniosek do PFRON przez internet

dodano: 2019.07.19 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 143
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni nie będą już musieli wystawać w kolejkach, by złożyć wniosek o państwowe dofinansowanie. Od 2020 r. zrobią to cyfrowo.


Przez uniwersalną platformę do projektowania i realizacji programów wsparcia osób niepełnosprawnych iPFRON+ będzie można złożyć wniosek o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To ułatwienie dla zainteresowanych i ich rodzin. Do tej pory musieli stawiać się w urzędzie osobiście i czekać w kolejkach.

Wnioski przez iPFRON+, który ruszy 1 stycznia 2020 r., będą mogły składać zarówno same osoby niepełnosprawne, jak i organizacje pozarządowe. Każdą sprawę będzie można załatwić przez internet, bez konieczności osobistego kontaktowania się z urzędem. Jak tłumaczy prezes PFRON Marlena Maląg, uruchamiając platformę, Fundusz realizuje jedno z zadań strategicznych – przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu. Docelowo, dzięki systemowi, wsparciem zostanie objętych nawet 40 tys. osób niepełnosprawnych.

\

Kontakt
Wniosek do PFRON przez internet
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.