Ogłoszenie:

Niepełnosprawni skoczą ze spadochronem

dodano: 2019.07.09 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 67
Szczegóły ogłoszenia:
Maciek od ponad dwudziestu lat jeździ na wózku, a na co dzień zajmuje się m.in. projektowaniem wizytówek, Wojtek od urodzenia jest głuchoniemy, a na co dzień wykonuje prace manualne. Teraz obaj spełnią marzenia i skoczą z wysokości kilku kilometrów ze spadochronem.
Dwóch niepełnosprawnych pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie weźmie udział w weekendowym Turboboogie z Kasią Śmiałek w Piotrkowie Trybunalskim. Spośród osób skaczących razem z instruktorem z samolotu lecącego na wysokości czterech kilometrów będzie siedmiu niepełnosprawnych. M.in. Maciej Stranc.

- Lubię adrenalinę, ale z każdym dniem coraz bliżej tego wyjazdu, ciśnienie rośnie i obawy się pojawiają. Zaraz się to rozmywa, bo jestem zdania, że jak trzeba coś zrobić, to się robi i koniec - powiedział Maciej Stranc.

Do Macieja Stranca i Wojciecha Woźniaka z pomysłem przyszła pielęgniarka w ZAZ-ie, Iwona Poręba.

- To świetna forma rehabilitacji społecznej, czyli wyjście do ludzi i pokazanie, że osoba niepełnosprawna może w pełni korzystać z tego, co im życie oferuje, spełniać marzenia, poznawać ludzi, wychodzić do świata, a nie siedzieć w czterech ścianach z własną niepełnosprawnością - tłumaczy Poręba.

Stranc i Woźniak skoczą ze spadochronem w sobotę. Na co dzień są dwoma z około setki pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie zatrudniającego niepełnosprawnych różnego stopnia.
Kontakt
Niepełnosprawni skoczą ze spadochronem
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.