Ogłoszenie:

Amfibie w Kołobrzegu.

dodano: 2019.07.08 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 70
Szczegóły ogłoszenia:
Osoby z niepełnosprawnością wypoczywające na plaży w Kołobrzegu od piątku mogą bezpiecznie kąpać się w morzu w tzw. amfibii wodnej. Specjalistyczny sprzęt jest udostępniany bezpłatnie na plaży przy Kamiennym Szańcu.

Amfibię wodną, wyposażoną w szerokie koła i dodatkowe pływaki i przeznaczoną dla osób z niepełnosprawnością, głównie ruchową, kupił za ponad 11 tys. zł Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. 

Jak poinformował dyrektor ośrodka Jacek Banasiak sprzęt hiszpańskiej produkcji został sprowadzony przez polską firmę z Włoch, gdzie tego typu pływające wózki są w powszechnym użyciu. Według jego wiedzy w Polsce można z nich korzystać w Sopocie, a od piątku amfibia jest bezpłatnie udostępniana w Kołobrzegu na plaży przy Kamiennym Szańcu. 

Banasiak zapewnił, że wybór miejsca stacjonowania amfibii nie był przypadkowy. 

– Na tę plażę z lądu łatwo dostać się osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Są udogodnienia. Jest także dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością przebieralnia wyposażona w telefon, przez który można skontaktować się z ratownikiem i zgłosić chęć wypożyczenia amfibii. Sama bliskość stanowiska ratowniczego jest też dodatkowym atutem – zaznaczył Banasiak.
Kontakt
Amfibie w Kołobrzegu.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.