Ogłoszenie:

XIX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych

dodano: 2019.06.05 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 213
Szczegóły ogłoszenia:
XIX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych ZDJĘCIA Uczestników gościł Ośrodek Rehabilitacyjny p.w. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach
W sobotę 1 czerwca w Ośrodku Rehabilitacyjnym p.w. św. Rafała Archanioła w Rusinowicach (gmina Koszęcin) zorganizowano XIX Powiatową Spartakiadę Niepełnosprawnych. Byłe defilada, ceremonia złożenia ślubowań, wreszcie rywalizacja sportowa, choć wyniki miały tego dnia drugoplanowe znaczenie. Spartakiada odbyła się przy wsparciu finansowym powiatu lublinieckiego.

Spartakiada rozpoczęła się mszą św. w oprawie muzycznej Scholki z Parafii św. Franciszka w Zabrzu, po której nastąpiło oficjalne otwarcie i defilada olimpijczyków przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Rusinowic oraz eskorcie motocyklistów Nadleśnictwa Koszęcin. Powitano uczestników i gości, podniesiono flagę. Nie mogło też zabraknąć zapalenia olimpijskiego znicza, odegrana hymnu oraz złożenia ślubowania przez olimpijczyków.


 

W końcu przyszedł czas na rywalizację sportową. W programie spartakiady znalazły się: zawody na basenie, zawody na koniu, rozgrywki w tenisie stołowym, bieg sprinterski, rzut woreczkiem do tarczy, rzut obręczą, tor przeszkód, mistrzowskie trafienie. Były też konkurencje strażaków, policjantów i leśników.

Dla uczestników przygotowano posiłek regeneracyjny, a także występ formacji tanecznych "Wesołe Nutki" z Żor.

Po godz. 14.00 nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie medali. Tego dnia bardziej niż wyniki liczyło się jednak samo uczestnictwo i chęć pokonywania własnych ograniczeń. Zawodnicy świetnie się przy tym bawili.

Placówka działa już 25 lat

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej pw. św. Rafała Archanioła wybudowano w latach 1990 – 1994, z inicjatywy ks. Biskupa Czesława Domina – ówczesnego przewodniczącego Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski wg projektu architektów Zygmunta Radziewicza – Winnickiego i Jacka Lewandowskiego przy współpracy inż. Waltera Kaplana z amerykańskiej fundacji „Project Hope”. Będąca własnością Caritas Diecezji Gliwickiej placówka rozpoczęła działalność na mocy umowy zawartej z Ministerstwem Zdrowia z dnia 29 marca 1994 roku, a pierwsi niepełnosprawni zostali tu przyjęci na leczenie i rehabilitację 7 kwietnia 1994. W tym roku ośrodek obchodzi więc 25-lecie swojego istnienia.

Kontakt
XIX Powiatowa Spartakiada Niepełnosprawnych
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.