Ogłoszenie:

Toruń zwiększa wsparcie

dodano: 2019.05.31 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 218
Szczegóły ogłoszenia:
Toruń zwiększa wsparcie dla niepełnosprawnych Od soboty będzie działać Toruńska Karta Osoby z Niepełnosprawnością. Pozwoli uzyskać zniżki w wielu punktach, które dołączyły do tego programu.
 

Podobne karty mają już w Toruniu seniorzy oraz duże rodziny. Od 1 czerwca swoje będą mieli niepełnosprawni, których według szacunków jest w mieście blisko 24 tys. Przedsięwzięcie opiera się na sklepach i punktach usługowych, które oferują zniżki dla posiadaczy karty. Włączyły się do niego m.in. muzea.

O kartę mogą starać się niepełnosprawni w każdym wieku i w niektórych przypadkach również ich opiekunowie. Warunkiem jest zamieszkiwanie w Toruniu.

- Karta będzie dokumentem udostępnionym na wniosek i na jej podstawie będzie można korzystać z ulg i rabatów na zakupy i usługi - mówi prezydent miasta Michał Zaleski. - Lista partnerów systematycznie rośnie. Mamy nadzieję, że będzie ich się przyłączać coraz więcej. Wnioski o wydanie karty mogą być składane zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

Niedawno Toruń uruchomił dopłaty po 100 zł do każdego niepełnosprawnego dziecka zamieszkałego na terenie miasta.  

Kontakt
Toruń zwiększa wsparcie
Toruń ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.