Ogłoszenie:

Pomoc osobom niepełnosprawnym

dodano: 2019.05.14 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 133
Szczegóły ogłoszenia:

Minister Elżbieta Rafalska podsumowała dziś w Zielonej Górze rok funkcjonowania ustawy O szczególnym rozwiązaniu wspierającym osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała, że ustawa powstała po protestach osób niepełnosprawnych, domagających się poprawy dostępności doświadczań, głównie rehabilitacyjnych.


Minister Elżbieta Rafalska przypomniała na konferencji w lubuskim oddziale NFZ, że od 1 stycznia tego roku działa solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, na którego koncie jest 60 mln złotych. – Samorządy mogą starać się o dofinansowanie świadczeń dla osób niepełnosprawnych z tego właśnie funduszu, na przykład na opiekę wytchnieniową – tłumaczyła minister Rafalska.


 

Piotr Bromber, dyrektor lubuskiego oddziału NFZ zwrócił uwagę, na wyraźną dynamikę wzrostu korzystania ze świadczeń przez osoby niepełnosprawne. – Tych świadczeń jest kilka rodzajów i wszystkie cieszą się zainteresowaniem osób niepełnosprawnych – mówił Piotr Bromber.

Minister Elżbieta Rafalska zwracała uwagę na to, że niepełnosprawni mogą m.in. korzystać poza kolejnością ze świadczeń w szpitalach, świadczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach, czy świadczeń rehabilitacji leczniczej.

Kontakt
Pomoc osobom niepełnosprawnym
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.