Ogłoszenie:

Niepełnosprawni na ulicach Białegostoku

dodano: 2019.05.13 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 129
Szczegóły ogłoszenia:
Ponad tysiąc osób przeszło dzisiaj ulicami Białegostoku w 17. Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Uczestniczyli w nim niepełnosprawni, ich opiekunowie, uczniowie szkół integracyjnych, przedszkolaki i samorządowcy.

Miał on związek z obchodzonym w Europie 5 maja Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.
 

Marsz zorganizowano z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie "Aktywni" w Białymstoku. Ma służyć przede wszystkim integracji środowiska niepełnosprawnych i organizacji działających na ich rzecz, ale też przypominać o problemach tych osób.

Marsz przeszedł już tradycyjnie główną ulicą miasta – Lipową, a zakończył się festynem w centrum miasta. Uczestniczyli w nim przede wszystkim niepełnosprawni i ich opiekunowie, ale też uczniowie szkół i przedszkoli integracyjnych czy uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Wzięli w nim udział także przedstawiciele władz miasta i województwa, przedstawiciele organizacji pozarządowych, mieszkańcy i wolontariusze. Mieszkańcy miasta pozdrawiali uczestników marszu i machali do nich.

- W ten dzień jest ważne to co zawsze: bycie ze sobą. Razem osoby niepełnosprawne i osoby zdrowe – powiedziała organizatorka marszu, prezes Stowarzyszenia "Aktywni" Ludmiła Bogalska. Dodała, że niepełnosprawność czy dysfunkcje nie powinny w żaden sposób wykluczać z życia tych osób.

- Ten marsz i ten festyn ma na celu promocję, edukowanie społeczeństwa i pokazywanie, że niepełnosprawni to duża grupa ludzi, że to są nasi sąsiedzi, nasi bliscy, że żyją między nami i potrzebują naszego wsparcia – dodała Bogalska.

Zauważyła, że z roku na rok na marsz przychodzi coraz więcej osób, co bardzo cieszy. - I to nie znaczy, że nagle w mieście jest więcej osób niepełnosprawnych, ale coraz więcej z nich odważa się wyjść – dodała. Według ocen organizatorów uczestniczyło w nim ponad tysiąc osób.

Kontakt
Niepełnosprawni na ulicach Białegostoku
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.