Ogłoszenie:

Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy

dodano: 2019.05.09 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 127
Szczegóły ogłoszenia:
Już po raz 19. ulicami Świdnicy przejdzie barwny pochód przeciw dyskryminacji osób dotkniętych niepełnosprawnością. Radość życia manifestować będą podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego powiatu.

Celem Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności tych osób, pokazanie ich zdolności artystycznych, możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery, które muszą pokonywać oraz propagowanie postaw otwartości, akceptacji i empatii. To również przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu, dyskryminacji, negatywnym stereotypom i uprzedzeniom. Ten dzień jest doskonałą okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych.

Świdnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną zaprasza na XIX Marsz Godności Osób z Niepełnosprawnością. Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców dla “małych i dużych”. Świętowanie rozpocznie się 8 maja o godzinie 13.30 na placu przed Urzędem Miasta przy ul. Armii Krajowej 49. O 13.15 rozpocznie się przemarsz ulicami Świdnicy do pl. Grunwaldzkiego, gdzie o 13.40 odbędzie się happening.
Kontakt
Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy
Świdnica ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.