Ogłoszenie:

Nowe wymogi oznakowania miejsc dla niepełnosprawnych

dodano: 2017.06.30 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 163
Szczegóły ogłoszenia:
Do końca czerwca wszystkie miejsca postojowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnością powinny być pomalowane na niebiesko. Nowe wymogi dotyczą nie tylko dróg publicznych, ale także dróg wewnętrznych i parkingów na terenach dworców czy stacji kolejowych.

Dotychczasowe, mniej zauważalne oznakowanie powodowało, że miejsca te były trudne do odnalezienia bądź były zajmowane przez osoby nieuprawnione.

Zmiana oznakowania wynika z nowelizacji rozporządzenia ministra infrastruktury i rozwoju z 3 lipca 2015 r., w którym został określony termin przejściowy na poprawę dotychczasowego malowania poziomego dróg – właśnie do 30 czerwca br.

Nowe prawo dotyczy nie tylko zarządców dróg publicznych, ale także zarządców obiektów kolejowych. Prawo o ruchu drogowym stanowi bowiem, że zarządzanie ruchem na drogach wewnętrznych należy do podmiotu zarządzającego tymi drogami i podlega oznakowaniu wynikającemu z ustawy oraz rozporządzeń.

Ustawa o drogach publicznych uściśla natomiast, że drogi, parkingi oraz place przeznaczone do ruchu pojazdów, niezaliczone do żadnej z kategorii dróg publicznych i niezlokalizowane w pasie drogowym tych ciągów komunikacyjnych, są drogami wewnętrznymi.

Przypominamy, że przepisowe wymiary miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej powinny wynosić co najmniej 3,6 m (szerokość) x 5 m (długość).


WIECEJ - NIŻEJ W LINKU : STRONA WWW

 
Kontakt
Nowe wymogi oznakowania miejsc dla niepełnosprawnych
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.