Ogłoszenie:

Niepełnosprawni niczym herosi.

dodano: 2019.04.29 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 132
Szczegóły ogłoszenia:
Walczą z chorobą i uprzedzeniami. Zanim trafią do sportu, muszą przejść setki godzin rehabilitacji. Jeśli już zdecydują się na wyczynowe treningi i zaczynają odnosić sukcesy, są pomijani przez wszystkich. Tak wygląda sport niepełnosprawnych. O sporcie niepełnosprawnych w Polsce mówi się rzadko: średnio co dwa lata przy okazji występów sportowców na letnich czy zimowych igrzyskach paraolimpijskich. Choć ich historie mogą być inspiracją dla wielu ludzi, zarówno zdrowych, jak i niepełnosprawnych, są pomijani. Kibice żyją ich sukcesami maksymalnie przez kilkadziesiąt godzin, a później zapominają. Nie wiedzą, jak wiele osoby niepełnosprawne poświęciły, by dojść na mistrzowski poziom. To po prostu współcześni herosi.

W sporcie paraolimpijskim rywalizacja jest na takim samym poziomie jak u pełnosprawnych osób. To jest wyścig szczurów, pokonywanie barier niemożliwych do pokonania - mówi nam Robert Nowakowski, prezes LKS Gol Start Częstochowa, klubu prowadzącego kilka sekcji dla niepełnosprawnych. To tylko pokazuje, jak trudno jest odnosić wielkie sukcesy.
Kontakt
Niepełnosprawni niczym herosi.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.