Ogłoszenie:

Numer 112 także dla osób niepełnosprawnych

dodano: 2019.04.11 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 87
Szczegóły ogłoszenia:

Pracownicy obsługujący zgłoszenia alarmowe będą chronieni przed groźbami i zniewagami jak funkcjonariusze publiczni. Takie rozwiązanie wynika z propozycji zmian w przepisach ustawy o systemie powiadamiania ratunkowego, które przygotował resort spraw wewnętrznych i administracji.

To niejedyna zmiana dotycząca centrów powiadamiania ratunkowego (CPR). Propozycja rządu wprowadza także ścieżki awansu zawodowego dla operatorów numerów alarmowych. Będą mogli piastować stanowiska starszego operatora, koordynatora i koordynatora – trenera. Obecnie funkcjonuje w nich płaska struktura, która wyklucza awans. Poza zadaniami wykonywanymi na stanowisku operatora numerów alarmowych, poszczególne grupy pracowników (w zależności od zajmowanego stanowiska) będą miały dodatkowe zadania związane m.in. z koordynacją i nadzorem nad pracą operatorów, sporządzaniem kart ocen ich pracy, przeprowadzaniem szkoleń wewnętrznych, przygotowywaniem do wykonywania obowiązków kandydatów do tej profesji. Kandydat do awansu będzie musiał spełniać też określone wymagania i uzyskać pozytywną opinię kierownika CPR i psychologa. Zmiana stanowiska pracy będzie wiązała się też ze wzrostem wynagrodzenia. Zdaniem rządu stworzenie możliwości awansu dla tej grupy zawodowej podniesie motywację pracowników do pozostania w strukturach CPR.


Dodatkowo rząd chce zapewnić niepełnosprawnym, w tym osobom głuchym i niedosłyszącym, możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, która dzięki zastosowaniu piktogramów umożliwi im dokonanie zgłoszenia na numer alarmowy 112. Warunkiem skorzystania z aplikacji mobilnej będzie jej pobranie np. ze strony internetowej MSWiA oraz zarejestrowanie się. Aplikacja będzie częścią wykorzystywanego w centrach powiadamiania ratunkowego systemu teleinformatycznego.

Kontakt
Numer 112 także dla osób niepełnosprawnych
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.