Ogłoszenie:

Niepełnosprawni na rynku pracy.

dodano: 2019.04.10 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 97
Szczegóły ogłoszenia:
W Polsce ok. 1,2 mln osób z niepełnosprawnościami nie pracuje w wieku aktywności zawodowej - wynika z przedstawionego we wtorek (9 kwietnia) raportu Fundacji Aktywacja o sytuacji zawodowej niepełnosprawnych.
 
  • W ogólnopolskim badaniu sytuacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, przeprowadzonym przez Fundację Aktywizacja, uczestniczyły 564 osoby.
  • To pierwsze przeprowadzone przez organizację pozarządową na taką skalę badanie na ten temat - powiedział prezes zarządu fundacji Przemysław Żydok.
  • Z raportu wynika, że w Polsce ok. 1,2 mln osób z niepełnosprawnościami nie pracuje w wieku aktywności zawodowej.

- Mimo to znaczna część tych osób nie korzysta z systemu wsparcia oferowanego przez powiatowe urzędy pracy. Świadczy o tym niewielka liczba osób z niepełnosprawnościami zarejestrowanych w PUP (100 tys.) - podaje Fundacja Aktywizacja.

Z raportu wynika, że 72 proc. zatrudnionych pracowników z niepełnosprawnościami utrzymuje zatrudnienie powyżej 6 miesięcy, a 80 proc jest zadowolonych ze swojej pracy.

 

 Pokazuje to, jak duży potencjał zawodowy tkwi w tej grupie społecznej. Może stanowić odpowiedź na deficyt pracowników. Szacuje się, że do 2040 r. na polskim rynku będzie brakowało 4,5 mln pracowników - dodał prezes fundacji.

Fundacja Aktywizacja od 29 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami, pomagając im w wejściu na rynek pracy. W latach 2015-2018 wprowadziła na rynek pracy 1788 osób z niepełnosprawnościami, które podjęły pracę w różnych branżach.

Kontakt
Niepełnosprawni na rynku pracy.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.