Ogłoszenie:

Wsparcie Dla Niepełnosprawnych Studentów

dodano: 2019.04.01 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 123
Szczegóły ogłoszenia:
 

Do końca marca niepełnosprawni studenci mieszkający w Radomiu mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów związanych z nauką. Po raz kolejny Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje program „Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach programu „Aktywny samorząd” niepełnosprawni studenci mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki w następujących formach:

– dodatku na pokrycie kosztów kształcenia w wysokości do 1.000 złotych (podręczniki, pomoce naukowe),
– dodatku na opłacenie przeprowadzenia przewodu doktorskiego w wysokości do 4.000 złotych,
– opłaty za naukę (czesne) – to równowartość kosztów czesnego w ramach jednej realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym. Dofinansowanie powyżej kwoty 3.000 zł jest możliwe wyłącznie w przypadku, gdy wysokość miesięcznego dochodu wnioskodawcy nie przekracza kwoty 764 złotych (netto) na osobę.

Wnioski na semestr letni w ramach „Aktywnego samorządu” przyjmowane są do 31 marca br.

– W ubiegłym roku w ramach modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym niepełnosprawnym studentom przyznano łącznie kwotę 429 731 złotych – podkreśla Justyna Piątek, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Informacje na temat zasad programu oraz wzory wniosków są dostępne na stronie internetowej http://www.bip.mops.radom.pl (zakładka „Niepełnosprawni” oraz zakładka „Wzory wniosków”). Wnioski można składać za pośrednictwem poczty, platformy ePUAP lub osobiście w siedzibie Ośrodka przy ulicy Limanowskiego 134 w Dziale Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych p. 111 (I piętro) w godz. 7.30 do 15.30, telefon 48 3608288.

Wnioski na semestr zimowy będą przyjmowane od 1 września do 10 października br. Program dotyczy tylko osób zamieszkujących na terenie miasta Radom. Jego realizacja będzie uzależniona od wysokości środków finansowych przekazanych przez PFRON.

Źródło: MOPS Radom


 
Kontakt
Wsparcie Dla Niepełnosprawnych Studentów
Radom ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.