Ogłoszenie:

Niepełnosprawni zapowiadają protest.

dodano: 2019.03.29 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 130
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni zapowiadają protest. 3 dni przed eurowyborami Do Warszawy może przyjechać około 2000 osób - zapowiada liderka protestu Iwona Hartwich. Jak podkreśla, organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne będą domagać się od rządu większych pieniędzy, w tym "500 zł na życie"
 

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedział ostatnio wprowadzenie 500+ na każde dziecko, "trzynastkę", czyli dodatkową emeryturę 1100 zł, zniesienie PIT-u do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy i rozwój komunikacji publicznej PKS.


Tymi zapowiedziami urażeni poczuli się nie tylko zapowiadający protest nauczyciele, ale także przedstawiciele organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Teraz nawet 24 takie ugrupowania zapowiadają, że pojawią się w Warszawie.

Podkreślają, że przyjazd do stolicy planują 23 maja, czyli 3 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W samo południe protestujący mają spotkać się przed Pałacem Prezydenckim.
 

Potem planowany jest przemarsz przed Kancelarię Premiera i zakończenie manifestacji przed Sejmem. Protestujący planują przedstawić 14 postulatów, w tym główny aktualny od czasu sejmowego protestu, czyli dodatek 500 zł na życie.

Iwona Hartwich: "To jest znęcanie się psychiczne i ekonomiczne"


- W piątce Kaczyńskiego nie znalazły się pieniądze dla najsłabszej grupy - podkreśla w rozmowie z RMF FM Iwona Hartwich, liderka ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie.

 

Kobieta zaznaczyła, że jeśli zdaniem rządzących "900 zł miesięcznie wystarcza na życie dla osoby niepełnosprawnej, która wymaga leczenia, rehabilitacji - to jest to znęcanie się psychiczne i ekonomiczne".

Kontakt
Niepełnosprawni zapowiadają protest.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.