Ogłoszenie:

Wypożyczalnia sprzętu medycznego

dodano: 2019.03.21 ważne do: 2025.11.23 wyświetleń: 142
Szczegóły ogłoszenia:
W Skarżysku - Kamiennej od pięciu lat działa wypożyczalnia sprzętu medycznego, prowadzona przez istniejące od ćwierć wieku Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych.

Kilkaset sztuk różnego rodzaju urządzeń przekazał na ten cel Niemiec Walter Matt. Emerytowany policjant chciał w ten sposób zadośćuczynić krzywdom, jakie jego rodacy wyrządzili Polakom podczas wojny. Część sprzętu Stowarzyszenie przekazało między innymi do szpitali, z pozostałego stworzono wypożyczalnię.

Posiada ona wózki inwalidzkie, krzesła z toaletami, generatory tlenu, rowery rehabilitacyjne, balkoniki, kule i wiele innych potrzebnych chorym i niepełnosprawnym urządzeń.

- Pracujemy społecznie, za wypożyczenie sprzętu pobieramy symboliczne opłaty. Najczęściej pięć złotych miesięcznie. To kilkukrotnie mniej, niż w komercyjnych wypożyczalniach - wyjaśnia Danuta Janiec. Pieniądze są pożytkowane na utrzymanie placówki i zakup sprzętu. Dotąd kupiono 127 sztuk. Co ciekawe, konserwacją sprzętu zajmują się niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Kościuszki.

Przez pięć lat wypożyczalnia mieściła się w podziemiach przychodni zdrowia przy skarżyskim magistracie. Awaria rury spowodowała, że wyposażenie zostało zalane. Na szczęście większość udało się uratować, ale bezpowrotnie zniszczone zostały cenne podnośniki do wanien, umożliwiające kąpiel osób niepełnosprawnych. Do starego lokalu nie można było już wrócić, był zbyt zniszczony. Internauci zorganizowali pomoc - zebrali blisko pięć tysięcy złotych nas remont. Ten okazał się być niepotrzebnym, więc za składkowe złotówki kupiono dwa koncentratory tlenu.

Z pomocą przyszedł Zarząd Powiatu. Przekazał na wypożyczalnię wyremontowane podziemia budynku przy ulicy Plac Floriański 1. W środę oficjalnie wznowiono działalność placówki, za co członkowi zarządu Adamowi Ciokowi dziekowała Danuta Janiec.

Wypożyczalnia czynna jest w poniedziałki i środy po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (pod numerami 41-25-15-964 lub 663-378-265). A także w piątki od 13.00 do 13.30. - Do tej pory wypożyczyliśmy sprzęt 540 osobom z regionu świętokrzyskiego i Mazowsza. Obecnie u ludzi jest około 100 sztuk różnych urządzeń - wylicza Danuta Janiec.  
Kontakt
Wypożyczalnia sprzętu medycznego
Skarżysko-Kamienna ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.