Ogłoszenie:

500 plus na rehabilitację

dodano: 2019.03.04 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 263
Szczegóły ogłoszenia:
Niepełnosprawni, to jest dziś grupa, która jest najbardziej potrzebująca. W naszym Pakiecie Społecznym Ludowców będzie część dla osób niepełnosprawnych - właśnie 500 plus dla każdej osoby niepełnosprawnej na rehabilitację - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 
  • Prezes PSL zaprezentował trzecią odsłonę Pakietu Społecznego Ludowców.
  • Pakiet Społeczny Ludowców zakłada m.in. dodatek na rehabilitację w wysokości 500 zł dla wszystkich osób niepełnosprawnych - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.
  • Zapowiedział, że cały pakiet ma zostać złożony w Sejmie w poniedziałek (4 marca).

Podczas konferencji prasowej w Sejmie prezes ludowców zaprezentował trzecią odsłonę Pakietu Społecznego Ludowców, na który składają się propozycje zakładające m.in. wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

Lider ludowców zaznaczył, że w maju ub.r. w trakcie protestów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie, politycy opozycji podpisali pakt na rzecz osób niepełnosprawnych, w którym zobowiązali się do wprowadzenia comiesięcznego dodatku rehabilitacyjnego w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych.


"W naszym Pakiecie Społecznym Ludowców będzie część dla osób niepełnosprawnych - właśnie 500 plus dla każdej osoby niepełnosprawnej na rehabilitację" - zapowiedział.

Kosiniak-Kamysz mówił, że niepełnosprawni, to jest "dziś grupa, która jest najbardziej potrzebująca". "Jeżeli nie będzie wsparcia najbardziej potrzebujących, to nie będzie pełnej roli państwa" - oświadczył prezes PSL.

Obecny na konferencji Adam Nyk ze stowarzyszenia MONAR, który porusza się na wózku inwalidzkim od 23 lat, podkreślał, że jeżeli niepełnosprawny chce być osobą aktywną potrzebne jest mu wsparcie. "O sile państwa świadczy to, na jakim poziomie i w jaki sposób żyją ci, którzy mają najgorzej w swoim życiu" - podkreślił.

Senator Jan Filip Libicki mówił z kolei, że skoro znajdą się w budżecie pieniądze na zapowiedzi PiS z sobotniej konwencji, które zakładają m.in. rozszerzenie programu 500 plus o pierwsze dziecko oraz "trzynastka" dla emerytów i rencistów, to powinny się znaleźć pieniądze na wsparcie dla osób niepełnosprawnych.

Po przedstawieniu przez PiS pięciu nowych propozycji programowych liderka ubiegłorocznego protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów Iwona Hartwich zapowiedziała, że 23 maja odbędzie się protest tego środowiska. "To nasza odpowiedź na to, czego nie usłyszeliśmy w nowych obietnicach ze strony rządu dla społeczeństwa" - powiedziała Hartwich PAP. Dodała, że osoby z niepełnosprawnościami zostały kolejny raz pominięte.

Kosniak-Kamysz zaznaczył w czwartek, że PSL społeczne propozycje programowe PiS, w tym rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, więc liczy na poparcie Pakietu Społecznego Ludowców, czyli m.in. wsparcia dla niepełnosprawnych oraz podwyższenia pensji dla nauczycieli o 1000 zł.

Kontakt
500 plus na rehabilitację
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.