Ogłoszenie:

Trzynastka także dla niepełnosprawnych?

dodano: 2019.03.01 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 270
Szczegóły ogłoszenia:
Jarosław Kaczyński ogłosił, że będą „trzynastki” dla emerytów. A co z rencistami? W PiS nie ma tu jednomyślności. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski twierdzi, że „chodzi tylko o emerytów”. Z kolei wicepremier Beata Szydło zapewnia, że renciści też na takie wsparcie będą mogli liczyć. Jeśli tak, to oznaczałoby, że dodatkowe pieniądze dostałyby także osoby niepełnosprawne!

„Trzynastki” mają wynieść tyle, co minimalna emerytura (od marca to 1100 zł brutto, czyli 935 zł na rękę). W Polsce jest ponad 8 mln emerytów i około miliona rencistów. W tym są osoby z rentami rodzinnymi, rentami z tytułu niezdolności do pracy, a także rentami socjalnymi – te ostatnie wypłacane są dorosłym osobom niepełnosprawnym.
 

Z szacunków rządu wynika, że koszt „trzynastek” może wynieść od 8 do 11 mld zł – w zależności od tego, którą opcję wybierze rząd. Minister Elżbieta Rafalska chce, by takie wypłaty dostali także renciści. – Taka będzie moja propozycja. Potem jest proces konsultacji międzyresortowych i pewne rozstrzygnięcia będą dopiero uzgodnione – dodała szefowa resortu rodziny. 


Tylko czy to uspokoi osoby niepełnosprawne? Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zamierzają zorganizować protest. Są zbulwersowane przedwyborczymi obietnicami PiS – że rząd znalazł 40 mld zł na 500+ także na pierwsze dziecko, właśnie trzynaste emerytury i zmiany w podatkach. Tymczasem przed rokiem rząd nie miał 9 mld zł na to, by wypłacić 500 zł dodatku osobom niepełnosprawnym.

Trzynaste emerytury mają być wypłacone w maju. Na razie jednorazowo. Beata Mazurek, rzeczniczka PiS twierdzi, że jeśli stan finansów państwa na to pozwoli, trzynastki będą wypłacane co roku. 

Kontakt
Trzynastka także dla niepełnosprawnych?
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.