Ogłoszenie:

Rodzice niepełnosprawnych odetchną

dodano: 2019.02.27 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 250
Szczegóły ogłoszenia:
Jeśli masz w rodzinie osobę do 25 lat z głęboką niepełnosprawnością, musisz czuwać przy niej całą dobę, karmić, przewijać, zmieniać jej pozycję – pojawiła się szansa na kilka dni wytchnienia. W ośrodku prowadzonym przez fundację „Potrafię Pomóc” na powierzchni 56 m kwadratowych powstały dwa tzw. pokoje wytchnień (plus kuchnia i łazienka.
 

Wprawdzie pokoje są gotowe, ale pierwsi niepełnosprawni skorzystają z nich dopiero w kwietniu. Trwa przygotowanie regulaminu i szkolenie personelu. Jak będzie można się zapisać?

Na stronie Fundacji http://www.potrafiepomoc.org.pl pojawi się zakładka „pokoje wytchnień”, a w niej regulamin, grafik zajętości i kwestionariusz. Na podstawie kwestionariusza lekarz przeprowadzi wstępną weryfikację, potem przedstawiciele Fundacji osobiście odwiedzą daną osobę, aby potwierdzić stan osoby niepełnosprawnej. Transport osoby niepełnosprawnej do Ośrodka musi już zapewnić rodzina.

– To pierwsze takie pokoje w Polsce i drugie na świecie po Kanadzie, jeśli chodzi o pacjentów z głęboką niepełnosprawnością – zapewnia Adam Komar (44 l.), prezes fundacji „Potrafię Pomóc”. – Rocznie z takiej opieki skorzysta sto rodzin z całej Polski. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

– Nareszcie będę mogła zobaczyć Tatry! – cieszy się pani Renata Konieczna (49 l.). – Ale nie tylko. Mamy dwóch niepełnosprawnych synów ze sparaliżowanymi kończynami. Trzeba ich dźwigać, strzeliły mi kolana. Będę więc wreszcie mogła zadbać też o swoje zdrowie. 

Kontakt
Rodzice niepełnosprawnych odetchną
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.