Ogłoszenie:

Program "Aktywny samorząd".

dodano: 2019.02.20 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 261
Szczegóły ogłoszenia:
Program "Aktywny samorząd". Starostwo Powiatowe w Kwidzynie dofinansuje prawo jazdy dla niedosłyszących Samorząd powiatu kwidzyńskiego kolejny rok uczestniczy w pilotażowym programie „Aktywny samorząd" Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ramach tegoż, powiat m.in. dofinansuje kurs prawa jazdy dla osób niedosłyszących.
 

 W tym roku na pomoc w ramach programu mogą liczyć między innymi osoby z dysfunkcją słuchu, które otrzymają pomoc nie tylko w uzyskaniu prawa jazdy i zakupie oraz montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, ale także w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego, a także w szkoleniu z obsługi nabytego w programie sprzętu elektronicznego - informuje Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.


Kolejna nowa grupa osób, która może liczyć na wsparcie z programu, to osoby z dysfunkcją narządu wzroku z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Mogą one uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, utrzymanie sprawności technicznej posiadanego sprzętu elektronicznego, a także w szkoleniu z obsługi nabytego w programie sprzętu elektronicznego.

 PFRON zdecydował też, że wsparcie w tym roku uzyskają osoby z dysfunkcją narządu ruchu, które będą chciały zakupić skuter inwalidzki o napędzie elektrycznym lub oprzyrządowanie elektryczne do wózka ręcznego. Wsparcie dotyczy także utrzymania sprawności technicznej posiadanego skutera lub oprzyrządowania elektrycznego do wózka ręcznego - brzmi komunikat starostwa.

Osoby z dysfunkcją ruchu będą mogły uzyskać również wsparcie w uzyskaniu prawa jazdy także innych kategorii niż "B" . W ramach programu "Aktywny samorząd", na pomoc liczyć mogą również niepełnosprawni studenci. Dofinansowanie można uzyskać na kształcenie w szkole policealnej, kolegium, szkole wyższej, w tym studia pierwszego i drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie, prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym dziennym lub niestacjonarnym wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem internetu, a także przewodu doktorskiego, otwartego poza studiami doktoranckimi.


​​​​​​​Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie, tel. (55) 279 9915 lub (55) 646 18 00

Najpiękniejsza chwila w życiu niepełnosprawnego chłopca. Spotkał się z... jednorękim gwiazdorem NFL

Kontakt
Program "Aktywny samorząd".
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.