Ogłoszenie:

Ulgi we wpłatach na PFRON trzeba zaktualizować

dodano: 2019.01.26 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 311
Szczegóły ogłoszenia:
Wartość, jaką od przychodów zaliczonych do stycznia 2019 r. należy wykazać w poz. 34 druku INF-U, trzeba obliczyć przyjmując kwotę 1812,09. Pracodawcy muszą wysłać do klientów ponownie informację o zasadach nabywania i korzystania z ulg w 2019., niezależnie od tego, czy zrobili to po 1 października 2018 r.

Pracodawca – tak z otwartego, jak i z chronionego rynku pracy – może udzielać ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych swoim kontrahentom. Ma do tego prawo po spełnieniu trzech warunków:
 

gdy sprzeda wykonaną przez siebie usługę (poza usługą handlową, która jest wyłączona) lub wytworzoną przez siebie produkcję,

- zatrudnia co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na etaty,

- pracownicy są zatrudnieni na podstawie kodeksu pracy, a 30 proc. z nich stanowią osoby zaliczone do znacznego stopnia niepełnosprawności lub osoby zaliczone do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, w odniesieniu do których orzeczono chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe lub epilepsję oraz niewidomych.

Ważne! Przy obliczaniu w/w stanu zatrudnienia i wskaźnika, od 1 października 2018 r. bierze się pod uwagę zatrudnienie pracowników za miesiąc poprzedzający miesiąc wystawienia faktury dokumentującej dany zakup. Do ustalania stanów zatrudnienia pracowników i wskaźników, o których mowa w art. 22 ust.  1 i 5–7 ustawy o rehabilitacji, stosuje się wyłączenia ze stanów zatrudnienia określone w art. 21 ust. 5 tej ustawy.

KONIECZNA INFORMACJA

W praktyce sprzedający wystawia informację o kwocie obniżenia wpłat na PFRON na formularzu INF-U niezwłocznie po terminowym uregulowaniu należności. Musi to jednak zrobić najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca następującego po tym, w którym przypadał termin płatności za zakup. Inaczej kupujący nie skorzysta z ulgi.

Kontakt
Ulgi we wpłatach na PFRON trzeba zaktualizować
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.