Ogłoszenie:

Już wiemy, ile będzie wynosić emerytura w 2019r.

dodano: 2018.12.31 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 360
Szczegóły ogłoszenia:
Emerytura w Polsce to wyjątkowo przykry i zakrawający o tabu temat. Seniorzy bardzo często walczą o przetrwanie od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca, a rząd mimo obietnic poprawy ich życia jedynie śmieje im się w twarz. Znane są już waloryzacje dotyczące emerytur w 2019 roku. Aż chce się płakać.

Emerytura, to dla większości starszych osób jedyne żródło utrzymania. Chociaż część seniorów ma rodzinę, która gotowa jest wspomóc ich w finansach, to nie każdy ma na tyle szczęścia. Jedni dzieci się nie doczekali, inni natomiast nie utrzymują z nimi kontaktu. Żyją na skraju ubóstwa, bo nikt nie chce wyciągnąć do nich pomocnej dłoni.

Andrzej Duda tuż przed świętami Bożego Narodzenia podpisał ustawę o waloryzacji emerytur oraz rent. Nowa ustawa została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a następnie bez żadnych poprawek przyjęta przez Senat. Chociaż miał być to prezent na święta dla seniorów, to wyszło jak zwykle – słabo.

Zmiany w wypłacaniu rent i emerytur obowiązywać mają już od 1 marca 2019 roku. Od tego momentu najniższa emerytura wzrośnie z 1029,80 złotych do „aż” 1100 zł. Jest to różnica w wysokości 70 złotych, która dla wielu osób okaże się niemal nieodczuwalna. Taka sama kwota obejmie świadczeniobiorców rent socjalnych, rent rodzinnych, a także rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.

 
Kontakt
Już wiemy, ile będzie wynosić emerytura w 2019r.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.