Ogłoszenie:

Poczta Polska w trzy lata zatrudniła 600 niepełnosprawnych.

dodano: 2018.12.14 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 335
Szczegóły ogłoszenia:
Pracodawcy muszą inaczej zacząć myśleć o niepełnosprawności. Często zapomina się, że są to również osoby, które normalnie funkcjonują, a niepełnosprawności nie da się wyłapać w kontakcie osobistym. Ona widnieje jedynie na papierze - przekonuje Irmina Gocan, zastępca dyrektora zarządzającego pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej.
 

W ciągu trzech lat liczba niepełnosprawnych pracowników wzrosła u was o ponad 600. Jak udaje wam się tak skutecznie zachęcać ich do pojęcia pracy?


Kiedy wyobrażamy sobie osobę niepełnosprawną, najczęściej myślimy o kimś, kto porusza się na wózku inwalidzkim. Tymczasem tak nie jest. Niepełnosprawni mają różne schorzenia, o możliwości pracy przy danych zadaniach decyduje lekarz medycyny pracy. W naszej firmie osoby niepełnosprawne wykonują zadania na bardzo różnych stanowiskach – od biurowych po eksploatacyjne.

Biorąc pod uwagę czas od sierpnia 2015 roku do sierpnia 2018 roku, zwiększyliśmy zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami o około 600 etatów. Obecnie zatrudniamy ich na około 1450 etatach - między innymi dzięki współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz PFRON.


Mówiąc o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, należy wspomnieć, że w tej chwili uczestniczymy m.in. w Projekcie „Praca – Integracja”, organizowanym przez PFRON. Współpraca odbywa się przy udziale Fundacji Aktywizacja, która wspiera zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami w Poczcie Polskiej.


Do tej pory w ramach tego projektu udało się zatrudnić kilkadziesiąt osób. W finale chcemy zatrudnić kilkaset. W liczbach może nie wygląda to imponująco, ale ten projekt ma ogromne znaczenie społeczne. Bez aktywizacji prowadzonej przez fundację osoby te być może nigdy nie dostałyby lub nie starałyby się o pracę.

Kontakt
Poczta Polska w trzy lata zatrudniła 600 niepełnosprawnych.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.