Ogłoszenie:

Niepełnosprawni sportowcy

dodano: 2018.11.28 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 279
Szczegóły ogłoszenia:
Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start ogłosił plebiscyt na Sportowca Roku 2018. W gronie 20 nominowanych znalazło się aż troje przedstawicieli radomskich klubów.

Alicja Jeromin (Fiodorow), Aleksander Kossakowski oraz Michał Golus. To tercet niepełnosprawnych sportowców, którzy zyskali prestiżowe wyróżnienie i znaleźli się w finałowej 20 plebiscytu na Sportowca Roku 2018. Jeromin i Kossakowski reprezentują Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "Start". Obydwoje są biegaczami, którzy podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Berlinie zdobyli złote i srebrne medale. Kossakowski wraz z przewodnikiem (Krzysztof Wasilewski) został mistrzem na dystansie 1500 metrów i wicemistrzem w biegu na 5000 metrów. Alicja Jeromin, lepiej znana pod nazwiskiem Fiodorow, w stolicy Niemiec wykazała się ogromną determinacją, zdobywając złoto na 100 i srebro na 200 metrów, mimo że w obydwu biegach startowała z kontuzją.

Michał Golus to z kolei trzykrotny medalista mistrzostw Europy w Dublinie. Pływak na co dzień reprezentuje barwy Wodnika Radom. W stolicy Irlandii dwukrotnie sięgnął po złoto czempionatu Starego Kontynentu w stylu dowolnym. Dokonał tego na dystansach 50 oraz 100 metrów. Poza tym Golus został wicemistrzem Europy na dystansie 100 metrów w stylu motylkowym.