Ogłoszenie:

Zdolni niepełnosprawni

dodano: 2018.11.19 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 276
Szczegóły ogłoszenia:
Kurs carvingu, czyli wykonywania dekoracji z owoców i warzyw, przeszły niepełnosprawne kobiety z powiatu pleszewskiego. Szkolenia, specjalnie dla nich, zostały przeprowadzone przez Rejonowy Ośrodek Szkolenia Zawodowego Młodzieży w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Carving to dalekowschodnia sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach. Dzięki niej powstają wyjątkowe ozdoby, którymi można  dekorować  potrawy. Carving wymaga nie tylko zdolności manualnych, ale przede wszystkim wiedzy teoretycznej, dzięki której adepci tej sztuki wiedzą, w jaki sposób zacząć pracę i jak rzeźbić w konkretnych materiałach. - Cykl nauki obejmował 16 godzin zajęć dydaktycznych, z czego 6 godzin poświęconych zostało przyswajaniu wiedzy teoretycznej, a 10 godzin to zajęcia praktyczne - wyjaśnia Andrzej Woźniak, kierownik ROSZM.

Kurs odbył się na zlecenie Stowarzyszenia Centrum Rozwoju w Pleszewie, które zajmuje się m.in. wspieraniem osób niepełnosprawnych. - Szkolenia z carvingu  dla niepełnosprawnych to  nie tylko zajęcia terapeutyczne, ale również rozwijanie ich talentów. Wiele takich osób posiada naprawdę wyjątkowe zdolności artystyczne, którymi mogło się wykazać podczas kursu - dodaje Magdalena Mazur, koordynator z ramienia ROSZM.
Kontakt
Zdolni niepełnosprawni
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.