Ogłoszenie:

Asystenci dla osób z niepełnosprawnościami

dodano: 2018.11.08 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 253
Szczegóły ogłoszenia:
Pomoc przy głosowaniu w wyborach, korzystaniu z dóbr kultury, zrobieniu zakupów czy pakowaniu bagażu albo poruszaniu się środkami komunikacji publicznej - takie usługi świadczą asystenci pomagający osobom z niepełnosprawnościami. Poznański urząd miasta właśnie uruchomił pilotażowy program, który potrwa do końca tego roku.

„Niezależność na telefon” to nowy program poznańskiego magistratu, którego adresatami są mieszkające na terenie miasta dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. Program zakłada bezpłatną pomoc asystenta w codziennych czynnościach i jest odpowiedzią na postulaty środowiska nie tylko miejskiego, ale też ogólnopolskiego. Ostatni raz prośby o asystenta dla osób z niepełnosprawnościami silnie wybrzmiewały podczas strajku opiekunów na sejmowych korytarzach w Warszawie.

Pilotaż za 100 tys. zł

- Już od dawna mówimy o potrzebie stworzenia programu wsparcia dla osób, które nie są samodzielne. Asystenci są potrzebni i cieszę się, że miasto zauważyło nasze potrzeby - mówi Agnieszka Kubicka z fundacji „Wózkowicze”. Agnieszka porusza się na wózku i od lat działa na rzecz potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pod koniec sierpnia została zaproszona do urzędu miasta na spotkanie dotyczące projektu pomocy asystentów. - Urzędnicy chcieli poznać nasze zdanie i właściwie już na tym spotkaniu dostaliśmy informację, że pilotażowy program rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Kontakt
Asystenci dla osób z niepełnosprawnościami
Poznan ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.