Ogłoszenie:

Zwiedzanie Krakowa łatwiejsze z przewodnikiem

dodano: 2018.10.09 ważne do: 2023.11.23 wyświetleń: 203
Szczegóły ogłoszenia:
„Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty” wraz aplikacją mobilną - to pomoc dla odwiedzających stolicę Małopolski osób z różnymi niepełnosprawnościami. Jest dostępny bezpłatnie.

Przewodnik wraz z aplikacją mobilną ma wersję polską i angielską. Stanowi kompendium wiedzy o dostępności dla turystów z niepełnosprawnościami (m.in. dla osób na wózkach inwalidzkich lub z dysfunkcją narządu słuchu i wzroku) wszelkich obiektów w mieście.

Odwiedzający Kraków znajdą w nim opisy, zdjęcia oraz informacje teleadresowe o szukanych miejscach w Krakowie. W przewodniku baza obiektów została podzielona na trzy części: zwiedzanie, oferta kulturalno-rozrywkowa oraz informacje praktyczne. Dzięki nim niepełnosprawni turyści mogą znaleźć opisy zabytków i terenów zielonych, spis krakowskich instytucji kultury, a także hoteli i restauracji. - Szczególnie z myślą o osobach z dysfunkcją ruchu w przewodniku zostały umieszczone również przydatne informacje, np. o wypożyczalniach wózków inwalidzkich, taksówkach dla osób niepełnosprawnych, miejscach, w których osoby poruszające się na wózkach znajdą przystosowaną dla siebie toaletę, aptekę lub sklep spożywczy – mówi Mateusz Płoskonka, dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

Przewodnik w formie drukowanej można otrzymać w Biurze ds. osób niepełnosprawnych Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Stachowicza 18 oraz w miejskich punktach informacji turystycznej. Aplikacja mobilna dostępna jest dla smartfonów działających na systemach operacyjnych Android, iOS i Windows Phone. Można ją pobrać w sklepach Google Play Store, Apple App Store i Windows Phone Store lub klikając w link na stronie http://www.krakow.pl.

Szczegółowe informacje - pod adresem: http://www.krakow.pl/bezbarier

 
Kontakt
Zwiedzanie Krakowa łatwiejsze z przewodnikiem
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.