Ogłoszenie:

Niepełnosprawni na PolandRock

dodano: 2018.08.07 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 126
Szczegóły ogłoszenia:

Widok rodzin z dziećmi na kostrzyńskim polu nikogo już nie dziwi. Pięć lat temu powstał tu specjalny kemping, z przewijakami, placem zabaw i odpowiednimi prysznicami. Dziś festiwal nie musi specjalnie stawać się rodzinnym, bo już taki jest.


Nowym, wyraźnie rozwijającym się trendem jest natomiast obecność osób z niepełnosprawnościami. W mig dostrzegli to organizatorzy, którzy w tym roku postanowili stworzyć dla nich dodatkowe udogodnienia. Po raz pierwszy przed dużą sceną stanęła specjalna platforma z wygodnym podjazdem, na której osoby poruszające się na wózkach mogły bezpiecznie oglądać koncerty. To rozwiązanie podpatrzone na innych, dużych festiwalach. Na terenie całego festiwalu pojawiły się szerokie toalety i kontenery prysznicowe.


Na podeście spotykamy dziewięcioletnią Kingę Szczerbę z Biłgoraja. Dziewczynka porusza się na wózku. Pol’and’Rock ją zachwyca w całej okazałości; ludzie, muzyka, klimat. Jest fanką rocka, w swoim rodzinnym mieście nie opuszcza żadnych koncertów. I deklaruje, że na pewno jeszcze tu wróci. Co na to tata, Jarosław? – W porównaniu do tego, co Kinga przechodzi w codziennym życiu, ten festiwal to żadne wyzwanie.

Jesteśmy tu pierwszy raz, w mojej młodości nie było Woodstocku. Sam bym tu nie przyjechał, nie ten wiek. Ale czego się nie robi dla córki.

– Jurek robi dobrą robotę, pomaga ludziom takim jak ja. Kto tego nie rozumie i robi mu czarny PR, ten chyba nic na świecie nie kuma – mówi Grzesiek, który porusza się na wózku.

Kontakt
Niepełnosprawni na PolandRock
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.