Ogłoszenie:

Niepełnosprawni otrzymają dodatkową

dodano: 2018.07.11 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 207
Szczegóły ogłoszenia:
W resorcie rodziny i pracy trwają prace nad Solidarnościowym Funduszem Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych. Jednocześie odbywają się spotkania konsultycyjne w tej sprawie w regionach. To trzeci filar systemy wsparcia dla osób pokrzywdzonych przez los. Dwa pozostałe to pakiet społecznej odpowiedzialności oraz program "Dostępność Plus".
 

Trzy filary wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin

Solidarnościowy Fundusz Wsparcia będzie trzecim filarem systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin, który rząd ogłosił w maju. Pozostałe filary, to pakiet społecznej odpowiedzialności oraz program "Dostępność Plus".


Pakiet społecznej odpowiedzialności

Drugim filarem systemu wsparcia osób niepełnosprawnych jest pakiet społecznej odpowiedzialności. Przewiduje on szereg działań i projektów wspierających osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Do końca listopada br. mają zostać przeprowadzone szerokie konsultacje społeczne w tym zakresie.


Dostępność plus: 23 mld zł w latach 2018-2025

Trzecim filarem systemu wsparcia osób niepełnosprawnych jest zainaugurowany pod koniec kwietnia program „Dostępność+ 2018-2025”. Ma on dwa podstawowe wymiary. Pierwszy z nich – bardziej uniwersalny i długofalowy – zakłada, że państwo w swoich działaniach będzie zawsze uwzględniać potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Drugi wymiar – bezpośredni - to w praktyce bieżące i planowane inwestycje (budowlane, transportowe, technologiczne) polegające na modernizacji i poprawie infrastruktury, przestrzeni, środków transportu, stron internetowych czy usług, tak aby były dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację programu „Dostępność+” w perspektywie 2018-2025 przeznaczono 23 mld zł. Źródłami finansowania są fundusze europejskie, fundusze norweskie i EOG oraz publiczne środki krajowe (budżet państwa, środki jednostek samorządu terytorialnego, środki PFRON).


Środki na fundusz solidarnościowy z dwóch źródeł

− Solidarnościowy Fundusz Wsparcia ma być zasilany z dwóch źródeł - z daniny solidarnościowej oraz z Funduszu Pracy - poinformowała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Kontakt
Niepełnosprawni otrzymają dodatkową
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.