Ogłoszenie:

Niepełnosprawnym ma być teraz łatwiej

dodano: 2018.06.28 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 203
Szczegóły ogłoszenia:
Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie będą musieli stać w kolejkach do lekarza, specjaliści przyjmą ich bez skierowania, a rehabilitanci - bez limitu. Łódzki NFZ obiecuje, że teraz będzie łatwiej. W realizacji ustawowych zapisów na pewno pomogą pieniądze - 21 mln zł, które Fundusz przeznaczy na to, aby niepełnosprawni łatwiej mogli dostać się do lekarza.

Wszystkie te przywileje, jak również dodatkowe, czyli zniesienie ograniczeń czasowych i ilościowych w zakresie zaopatrzenia chorych z orzeczeniem w wyroby medyczne, daje takim pacjentom nowa ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających osoby ze znaczną niepełnosprawnością. Wchodzi w życie na początku lipca, a łódzki NFZ zapewnia, że jest do tych zmian w pełni przygotowany. – Zamierzamy ogłosić postępowanie konkursowe tam, gdzie konieczne będzie poprawienie dostępności do świadczeń rehabilitacji, ponadto dodatkowe pieniądze, którymi dysponujemy, pozwolą na sukcesywne zwiększanie dostępności i zatrudnianie dodatkowych pracowników w placówkach rehabilitacyjnych – mówi dyrektor łódzkiego oddziału NFZ, Artur Olsiński.
  Zdrowie w Łodzi. Rąk do pracy nie zabraknie

Okazuje się że, pacjenci nie muszą się obawiać, że zabraknie rąk do pracy. Jak zapewnia Agata Wróblewska z Krajowej Rady Fizjoterapeutów, w Polsce są aż 52 tys. zarejestrowanych fizjoterapeutów, a dzięki dodatkowym pieniądzom są oni w stanie pomóc wszystkim uprzywilejowanym pacjentom, a także innym czekającym w długich kolejkach.

Dr Marek Kiljański, konsultant wojewódzki w dziedzinie fizjoterapii, przypomniał, że niepełnosprawni będą mogli egzekwować swoje przywileje na podstawie dokumentów orzekających znaczny stopień niepełnosprawności, a zatem powinni koniecznie okazywać te dokumenty w placówce medycznej, którą odwiedzają.

Kontakt
Niepełnosprawnym ma być teraz łatwiej
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.