Ogłoszenie:

Niepełnosprawni nie będą wystawać w kolejkach

dodano: 2018.06.23 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 182
Szczegóły ogłoszenia:
Niebawem wnioski o pieniądze z PFRON będzie można składać przez internet w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW).


Cyfryzacja ma ułatwić życie niepełnosprawnym i ich rodzicom starającym się o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Na finiszu jest projekt „System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON", który pozwoli składać
wnioski drogą elektroniczną przez specjalną stronę internetową SOW lub witrynę PFRON.

Dziś trzeba to robić osobiście w jednostkach samorządu terytorialnego, głównie urzędach powiatowych, które obsługują takie wnioski.

Dla wielu osób z niepełnosprawnością czy ich opiekunów jest to na tyle uciążliwe, że są zmuszeni zrezygnować ze starań o dofinansowanie np. turnusu rehabilitacyjnego. Wycieczka do urzędu wymaga bowiem często skomplikowanej logistyki – wsparcia ze strony rodziny, sąsiadów, a często dodatkowych kosztów.

Niedługo wniosek będzie można złożyć przez internet. Niepełnosprawny, który nie posługuje się komputerem, skorzysta z pomocy pracowników socjalnych, którym PFRON przekaże 1,5 tys. tabletów z modułem internetowym. Docelowo samorządy dostaną 3–4 tys. tabletów. Tempo wdrożenia SOW zależy od poszczególnych urzędów.

Kontakt
Niepełnosprawni nie będą wystawać w kolejkach
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.