Ogłoszenie:

Po 300 zł na wyprawkę

dodano: 2018.06.12 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 161
Szczegóły ogłoszenia:
Warszawa szykuje się do rządowego programu "Dobry start". Każdy uczeń do 20. roku życia ma dostać 300 zł. To pieniądze przeznaczone na szkolną wyprawkę. Uczniowie niepełnosprawni dostaną pomoc do 24. urodzin.


To nowy program skierowany do rodzin z dziećmi, które się uczą. Rodzice lub opiekunowie prawni będą dostawać 300 zł na każdego ucznia w wieku do lat 20. W przypadku dzieci i młodzieży, mających orzeczenie o niepełnosprawności próg wiekowy uprawniający do pobierania świadczenia to 24 lata.


Do wypłaty pieniędzy przygotowuje się urząd miasta. – Projekt zarządzenia został wysłany do konsultacji 4 czerwca, czekamy jeszcze na część informacji zwrotnych po konsultacjach w dzielnicach i biurach urzędu, ale uwagi mają raczej formę doprecyzowującą – mówi Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych. Choć 300 zł będzie dla każdego ucznia, niezależnie od sytuacji finansowej rodziny, to rodzice będą musieli złożyć odpowiedni wniosek. Można je będzie składać w wakacje. Najpierw, od 1 lipca, drogą internetową.

 

 Mamy zapewnienie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, że można będzie korzystać z bankowości elektronicznej – mówi dyrektor Pactwa. To rozwiązanie znane już z wypłaty 500+. Od 1 sierpnia wnioski można będzie też składać w formie papierowej. Będą je przyjmować urzędy dzielnic. Ale nie tylko. – Chcemy też, aby można je było składać we wszystkich warszawskich szkołach, by uniknąć kolejek w dzielnicach. Planujemy, aby szkoły przyjmowały dokumenty w ciągu pierwszych dwóch tygodni roku szkolnego, jednak to rozwiązanie wciąż jest dyskutowane – mówi Pactwa. Nie wszyscy burmistrzowie są zadowoleni z pomysłu, by wnioski przyjmowały szkoły. W pierwsze dni września i tak mają dużo pracy. Termin składania wniosków na najbliższy rok szkolny minie 30 listopada. Urzędnicy chcą przed końcem roku szkolnego uruchomić kampanię w sprawie 300+. Planowany jest też link do wniosku umieszczony w e-dzienniku każdego ucznia, tak aby łatwo było zdobyć informację o programie. Trwają również przygotowania do uruchomienia generatora wniosków. Rodzice, którzy nie skorzystają np. z pomocy banków, będą mogli wypełnić wniosek on-line, a potem wydrukować gotowy formularz. Dzięki temu będą pewni, że wyeliminowane zostaną błędy literowe. Można też będzie wszystkie potrzebne informacje uzyskać pod numerem 19115.


– Chcielibyśmy system zbierania wniosków tego nowego programu skorelować z przyjmowaniem wniosków 500+, tak aby rodzice nie musieli fatygować się dwa razy. To jednak wymaga przygotowania odpowiedniej logistyki, z uwzględnieniem ochrony danych osobowych. Szczegółowy plan działania przedstawimy wkrótce – mówi Pactwa.

Kontakt
Po 300 zł na wyprawkę
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.