Ogłoszenie:

Radomskie Dni Godności.

dodano: 2018.06.09 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 174
Szczegóły ogłoszenia:

Przekazaniem kluczy do miasta osobom niepełnosprawnym zainaugurowano Radomskie Dni Godności. Impreza, której celem jest integracja i edukacja, odbywa się już po raz piętnasty.


Prawie dziesięć procent polskiego społeczeństwa stanowią osoby z niepełnosprawnościami, które chcą normalnie żyć i być normalnie traktowane.

W programie Radomskich Dni Godności znalazły się między innymi koncerty, regaty kajakowe i konkursy z nagrodami. Celem imprezy jest przełamywanie barier społecznych poprzez integrację osób z niepełnosprawnościami z ludźmi zdrowymi, a okazją będą wspólna zabawa, gry i sportowe zmagania.


Konsultacje dla osób z niepełnosprawnościami

W tym roku – jak zapowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski – Dniom Godności towarzyszyć będą konsultacje, dotyczące wprowadzenia Karty N, która zagwarantuje ulgi rodzinom z dziećmi  z niepełnosprawnościami. Miasto inwestuje w niwelowanie barier architektonicznych, ale też stara się – na ile to możliwe – ułatwiać osobom z niepełnosprawnościami rozpoczęcie edukacji czy podjęcie pracy. Zadanie to byłoby bardzo trudne, gdyby nie współpraca ze stowarzyszeniami i organizacjami, które zrzeszają osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny.

Nie do przeceniania jest rola, która odegrały i nadal odgrywają one w dokonywaniu pozytywnych zmian. – W dużej mierze to dzięki nim niepełnosprawni nie są już skazani na życie na marginesie – przekonuje Krzysztof Łyżwiński, prezes Stowarzyszenia „Budujmy Przystań” w Radomiu. Zdaniem Marcina Gierczaka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dni Godności mają być szansą na to, by się lepiej poznać i polubić. Według niego, konieczna jest walka ze stereotypami i przełamywanie mentalnych barier.

Kontakt
Radomskie Dni Godności.
Radom ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.