Ogłoszenie:

Bezpłatne kursy i szkolenia dla niepełnosprawnych

dodano: 2018.06.02 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 186
Szczegóły ogłoszenia:
 ”Teka Absolwenta” to projekt, w którym mogą wziąć udział niepełnosprawni absolwenci wyższych uczelni oraz studenci ostatnich lat studiów. Udział w nim daje możliwość ukończenia wybranych kursów i szkoleń. Każdy uczestnik sam określa, jakich umiejętności potrzebuje. Może wybrać kurs prawa jazdy, lekcje języków obcych,

W naszym projekcie może wziąć udział każda niepełnosprawna osoba, która w ciągu ostatnich dwóch lat ukończyła wyższą uczelnię lub jest studentem ostatniego roku studiów – mówi Małgorzata Gaula z Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, która realizuje projekt „Teka Absolwenta”. – Nie jest tu istotny ani kierunek studiów, ani rodzaj uczelni. W projekcie mogą wziąć udział absolwenci i studenci ostatnich lat uczelni prywatnych i państwowych różnych kierunków, którzy wybrali zarówno studia magisterskie, jak i licencjackie czy doktoranckie. Oprócz kursów i szkoleń, osoby niepełnosprawne mogą skorzystać także ze wsparcia specjalistów. Są wśród nich doradcy zawodowi, a także psycholog i prawnik.

Uczestnicy projektu sami wybierają rodzaj kursu, który jest im potrzebny, aby uatrakcyjnić swoją pozycję na rynku pracy. – Z każdą osobą pracujemy indywidualnie i ustalamy ścieżkę kariery – mówi Anna Zujewska, koordynator programu. – Dla jednych może to być kurs prawa jazdy lub komputerowy, ktoś inny potrzebuje nauki języka obcego czy specjalistycznych szkoleń związanych ze swoim kierunkiem studiów. Wśród naszych kursantów mamy na przykład osobę po pedagogice, która skorzystała z z bezpłatnego szkolenia dotyczącego wad rozwojowych. Fundacja współpracuje również z pracodawcami, którzy uczestnikom projektu oferują płatne staże trzymiesięczne. Ci, którzy poszukują pracowników na stałe, sugerują również określone kursy, których oczekują od potencjalnych kandydatów do pracy. Można je odbyć w ramach projektu "Teka absolwenta". 

 
Kontakt
Bezpłatne kursy i szkolenia dla niepełnosprawnych
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.