Ogłoszenie:

Nowe projekty dla osób niepełnosprawnych.

dodano: 2018.05.11 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 171
Szczegóły ogłoszenia:
Wzrost samodzielności osób z niepełnosprawnością, odciążenie ich opiekunów, warsztaty... To nowe projekty realizowane przez częstochowską fundację Oczami Brata. Wszystko po to, by sprawić, żeby codzienne życie osób niepełnosprawnych i ich bliskich stało się lepsze.
To kolejny już projekt częstochowskiej fundacji Oczami Brata skierowany do osób z niepełnosprawnością. Z sukcesami prowadzi ona Teatr „Oczami Brata”, Specjalistyczno-Opiekuńczą Placówkę Wsparcia Dziennego oraz Spółdzielnię Socjalną „Jasne, że alternatywa 21”. To w ramach tej ostatniej w Częstochowie działa Klubokawiarnia „Alternatywa 21”, zatrudniająca osoby niepełnosprawne.
  Projekty za blisko 3 mln zł

Teraz pora na kolejne wyzwania, które fundacja podejmuje po to, by zakres pomocy osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom był kompleksowy.


– W końcu zaczynamy mówić w Polsce głośno o potrzebach otoczenia osób niepełnosprawnych. O rodzicach i opiekunach. Te trzy projekty, w których uczestniczy właśnie nasza fundacja, to innowacyjne działania. Takich przedsięwzięć dotąd w Częstochowie nie było. Co najważniejsze, stanowią one odpowiedzi na konkretne potrzeby. Misją Oczami Brata jest patrzenie na świat oczami osób niepełnosprawnych, dobrze się to wpisuje w te założenia – mówi Paweł Bilski, prezes fundacji Oczami Brata. – Wszystkie te działania opiewają na sumę blisko 3 mln zł. Co ważne, są to środki, które pochodzą m.in. z Unii Europejskiej, a nie z budżetu miasta. Chociaż razem z władzami Częstochowy myślimy nad kontynuacją działań już po zakończeniu projektów.


Pierwszym z nowych projektów, którego partnerem jest fundacja, jest „Kierunek – Samodzielność”. Jego celem jest wzrost samodzielności i aktywności dorosłych osób z niepełnosprawnością. Oferta skierowana jest do mieszkańców Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego. W ramach projektu, którego liderem jest wrocławska fundacja Eudajmonia, mogą liczyć na indywidualne wsparcie trenera aktywności, konsultacje psychologiczne, grupowe warsztaty wyjazdowe i stacjonarne, wsparcie asystenta osoby z niepełnosprawnością oraz tłumacza języka migowego.


Wartość współfinansowanego jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektu to ponad 1 550 675 zł. Dodatkowe informacje dotyczące projektu oraz rekrutacji: tel. 533 527 368, e-mail: a.kapitanska@oczamibrata.pl.

Kontakt
Nowe projekty dla osób niepełnosprawnych.
Częstochowa ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.