Ogłoszenie:

4000 na niepełnosprawne dziecko

dodano: 2018.04.11 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 103
Szczegóły ogłoszenia:
Kto może otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł na niepełnosprawne (chore) dziecko na podstawie ustawy "Za życiem"? Jak złożyć wniosek?

Jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł przysługuje z tytułu urodzenia się żywego dziecka, z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu. Stan zdrowia dziecka należy udokumentować odpowiednim zaświadczeniem lekarskim.
 

Zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych w przypadku zbiegu prawa tych osób do otrzymania świadczenia, wypłaca się je tej osobie, która pierwsza złożyła wniosek.

Pomoc jest przyznawana bez względu na wysokość osiąganego dochodu. Należy jednak pamiętać o przedłożeniu przez rodziców zaświadczenia lekarskiego o pozostawaniu przez kobietę pod opieką medyczną nie później niż od 10 tygodnia ciąży do porodu. Zaświadczenie takie może zostać wystawione również przez położną.

Kontakt
4000 na niepełnosprawne dziecko
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.