Ogłoszenie:

Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni

dodano: 2018.04.09 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 164
Szczegóły ogłoszenia:

Program “Aktywny samorząd” 2018 obejmuje dwa moduły wsparcia: likwidację barier utrudniającą aktywizację społeczną i zawodową oraz pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.


Program pilotażowy “Aktywny samorząd” 2018 realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu, a skierowany jest do osób niepełnosprawnych z terenu powiatu raciborskiego. Finansowanie zadań w ramach projektu zapewnia Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Program obejmuje dwa moduły wsparcia:
I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową,
II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

W module I niepełnosprawni mogą się starać o środki na: likwidację barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, likwidację barier transportowych, czyli pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu oraz pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B. Mogą także uzyskać wsparcie w likwidacji barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym, czyli pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, a także możliwe jest uzyskanie dofinansowania do szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania. Ci, którzy mają problem w poruszaniu się, mogą aplikować o środki na ten cel. W praktyce oznacza to, że można uzyskać pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny, a także pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

W module II niepełnosprawni mogą liczyć na wsparcie w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.


Szczegółowe informacje na temat programu “Aktywny samorząd” dostępne są na stronie internetowej PFRON: pfron.org.pl/pl/programy-i-zadania-pfr/aktywny-samorzad/1644,dok.html


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu o terminie naboru wniosków będzie informowało na bieżąco. Informacje na temat programu można również uzyskać pod numerami telefonu: (32) 415 20 28, 415 94 62 (wew. 23) lub 885 390 570.

Renata Sala

Kontakt
Na jaką pomoc mogą liczyć niepełnosprawni
Racibórz ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.