Ogłoszenie:

Ostatni dzwonek na wniosek o dopłatę do czesnego

dodano: 2018.03.30 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 149
Szczegóły ogłoszenia:
Jeszcze tylko dziś i jutro studenci z dysfunkcjami zdrowotnymi mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki w bieżącym roku akademickim w ramach programu „Aktywny samorząd”.
 

Co do zasady takie wsparcie przysługuje osobom kształcącym się w szkole policealnej, kolegium i szkole wyższej. W tym ostatnim przypadku dopłata przysługuje na studiach magisterskich, I lub II stopnia, podyplomowych lub doktoranckich, niezależnie od tego, w jakim odbywają się trybie.


Niepełnosprawni studenci mogą skorzystać z dofinansowania do wysokości kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (jednym kierunku).


Dopłata wynosząca więcej niż 3 tys. zł jest możliwa tylko wtedy, jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rodzinie studenta nie przekracza 583 zł w przeliczeniu na osobę. Z kolei gdy niepełnosprawny pobiera naukę na większej liczbie kierunków, kwota wsparcia na tym drugim i następnych może wynieść do 50 proc. kosztów opłaty ponoszonej na każdym z nich.

Kontakt
Ostatni dzwonek na wniosek o dopłatę do czesnego
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.