Ogłoszenie:

statystyki Kobiety, niepełnosprawni i starsi.

dodano: 2018.03.12 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 89
Szczegóły ogłoszenia:

Polska ma na rynku pracy rezerwy do wykorzystania, szczególnie wśród kobiet, osób niepełnosprawnych i starszych - powiedział Rafał Janas z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia. Zaznaczył jednak, że obniżenie wieku emerytalnego i program 500+ mają negatywny wpływ na wzrost aktywności zawodowej w niektórych grupach.


"Sytuacja na polskim rynku pracy jest bardzo dobra, ale wyzwania są poważne - pytanie brzmi na ile jest on w stanie w średniej i długiej perspektywie wesprzeć wzrost gospodarczy. Jednym z głównych wyzwań polskiej gospodarki będzie bowiem zapewnienie odpowiedniej liczby wykwalifikowanych pracowników" - powiedział Janas podczas briefingu.

"Wskaźniki zatrudnienia niektórych grup ujawniają rezerwy, które można wykorzystać dla wsparcia długoterminowego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Trzeba podkreślić cztery grupy - kobiety, osoby niepełnosprawne, osoby z niskimi kwalifikacjami i osoby starsze" - dodał.

Janas zaznaczył, że wprowadzenie programu Rodzina 500+ i obniżenie wieku emerytalnego wpływa negatywnie na aktywność niektórych grup zawodowych.


"Niektóre zmiany wprowadzone przez Polskę działają przeciwnie do zwiększenia udziału tych grup. Mówimy tu o wpływach ubocznych, ale istotnych - 500+ i wieku emerytalnego" - powiedział.


Zaznaczył, że Polska nie do końca wykorzystuje potencjał imigrantów z Ukrainy.

"Migracja z krajów trzecich, w tym głównie z Ukrainy, przyczynia się do wypełniania luk na rynku pracy. Gospodarka Polski nie wykorzystuje jednak w pełni kwalifikacji tych pracowników w taki

Kontakt
statystyki Kobiety, niepełnosprawni i starsi.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.