Ogłoszenie:

Praca w PKP: Niepełnosprawni z szansą na karierę u kolejowego giganta

dodano: 2018.03.10 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 88
Szczegóły ogłoszenia:
 Jako Fundacja Grupy PKP chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością jako pracowników i zwiększyć ich szanse na rynku pracy – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.
 
  • Liczba osób z niepełnosprawnością pracujących w PKP S.A. stanowi 3,23 proc. wszystkich zatrudnionych. Fundacja Grupy PKP chce jednak to zmienić i zatrudniać więcej takich osób.
  • W tym celu zorganizowała m.in. specjalne szkolenia dla kadry menedżerskiej.
  • – Najwięcej miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością jest przy stanowiskach biurowych, takich jak np. specjaliści ds. administracji czy kasjerki – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

Spółki Grupy PKP chcą zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dlaczego?

Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP: Jedynie co czwarta osoba z niepełnosprawnością działa aktywnie zawodowo, tymczasem niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Co więcej, osoby z niepełnosprawnością niejednokrotnie są tak samo wartościowymi i kompetentnymi pracownikami, jak osoby pełnosprawne.

Jako Fundacja Grupy PKP chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością jako pracowników i zwiększyć ich szanse na rynku pracy. Współpraca z osobami z niepełnosprawnością jest też cennym doświadczeniem dla całego zespołu. Pracownicy stają się bardziej tolerancyjni, wrażliwi oraz uważni na kwestie społeczne.

Jak wiele osób niepełnosprawnych pracuje w spółkach PKP?

We wszystkich spółkach Grupy PKP liczba zatrudnionych osób z niepełnosprawnością jest zróżnicowana. W Polskich Kolejach Państwowych osoby z niepełnosprawnością – na dzień 31 stycznia 2018 r. – stanowiły 3,23 proc. w stosunku do całkowitego zatrudnienia w spółce. W 0,09 proc. są to osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, w 2,11 proc. osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i w 1,03 proc. to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności.

Czytaj też: Zarobki kolejarzy i tramwajarzy

To nie jest jeszcze duży odsetek. Staracie się jednak to zmieniać – Fundacja przeprowadziła szkolenie w zakresie zatrudniania niepełnosprawnych dla kadry zarządzającej. Na czym ono polegało?

Kontakt
Praca w PKP: Niepełnosprawni z szansą na karierę u kolejowego gi
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.