Ogłoszenie:

Niepełnosprawni studenci ze wsparciem od PFRON-u.

dodano: 2018.03.08 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 178
Szczegóły ogłoszenia:
Do końca marca studenci i doktoranci z orzeczoną niepełnosprawnością mogą składać wnioski o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fundusz opłaci czesne na studiach dziennych i zaocznych, licencjackich, magisterskich i doktoranckich.
 
  • Wsparcie finansowe udzielane jest co semestr
  • Jego wysokość ustalana jest indywidualnie, w zależności od sytuacji danego studenta
  • W zeszłym roku z tej formy pomocy skorzystało ponad 300 osób, którym wypłacono 830 tysięcy złotych

Wnioski o dopłatę do czesnego wciąż można składać. Urzędnicy czekają na nie w MOPS, przy Kilińskiego 102/102a. - Zachęcam do skorzystania z programu, każdy student, który złoży niezbędne dokumenty oraz spełni wymogi formalne, pomoc uzyska - mówił łódzki wiceprezydent Tomasz Trela. - Szczególnie serdecznie zapraszamy do programu tych studentów, którzy dotąd nie korzystali z takiej formy wsparcia - dodawał.

Dofinansowanie czesnego jest przyznawane na semestr, jego wysokość ustalana jest indywidualnie. Ci studenci, którzy równolegle pracują, zobowiązani są wpłacić 15-procentowy wkład własny. Z opłacenia go zwolnione są osoby w trudnej sytuacji materialnej.

Ponad pół tysiąca studentów z niepełnosprawnościami

Jak podkreśliła dr Anna Gutowska z Uniwersytetu Łódzkiego, na uczelni jest 540 studentów z różnymi niepełnosprawnościami. - Każdy z nich może liczyć na wsparcie - mówiła. - Jego rodzaj zależy od indywidualnych potrzeb. Mamy zarówno wypożyczalnię sprzętu, jak psychologów czy pedagogów do dyspozycji. Staramy się także uzupełniać proces dydaktyczny o elementy rehabilitacji - wyjaśniała.

Kontakt
Niepełnosprawni studenci ze wsparciem od PFRON-u.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.