Ogłoszenie:

Zwolnienie niepełnosprawnych z części opłat za prawo jazdy

dodano: 2018.03.07 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 181
Szczegóły ogłoszenia:
Osoby niepełnosprawne będą zwolnione z części opłat za egzamin na prawo jazdy, a konkretnie za praktyczną część egzaminu, jeżeli będą go zdawać w swoim samochodzie. Obecnie osoby niepełnosprawne mogą liczyć na 50 proc zniżkę opłaty za egzamin.
 

Osoby z niepełnosprawnościami będą zwolnione z opłaty za praktyczną część egzaminu na prawo jazdy w przypadku, gdy będą go zdawać w swoim samochodzie. Senacka komisja infrastruktury przyjęła bez poprawek senacką ustawę w tej sprawie. Za głosowało 9 senatorów, nikt nie był przeciw i nie wstrzymał się od głosu.

Zobacz również:

Całkowite zwolnienie zastąpi częściowe

Celem ustawy, którą przygotował Senat, jest zwolnienie osób z niepełnosprawnościami z opłaty za praktyczną część egzaminu państwowego na prawo jazdy, w przypadku gdy do egzaminu jest wykorzystywany przystosowany do danego rodzaju niepełnosprawności pojazd należący nie do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego, lecz do zdającego.

Kontakt
Zwolnienie niepełnosprawnych z części opłat za prawo jazdy
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.