Ogłoszenie:

Osoby niepełnosprawne wskazują bariery architektoniczne.

dodano: 2018.02.26 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 119
Szczegóły ogłoszenia:

Wysokie krawężniki, brak wind w budynkach i w przychodniach lekarskich czy też niebezpieczne przejścia dla pieszych. Niepełnosprawni i starsi mieszkańcy Bochni narzekają na bariery architektoniczne.


Jak mówią reporterowi RDN, w wielu miejscach trzeba uważać, by się nie przewrócić. – Schody są najgorsze, zawsze się potknę albo przewrócę. – Nie jest do końca wszystko tak, jak powinno być. – Dużo się już robi w tej kwestii, ale to nie koniec. – Te nowe chodniki są dość wysokie. – Na razie są same bariery – mówią mieszkańcy Bochni.


Urzędnicy twierdzą, że bariery w Bochni są usuwane sukcesywnie. Radny Marek Gruca, przewodniczący komisji rodziny, zdrowia i opieki społecznej uważa, że te prace idą zbyt wolno. – Gdzieś tam sukcesywnie udaje się coś poprawiać, wskazana by była jednak większa determinacja, bo tych problemów cały czas nie brakuje, wiele z nich powinno być już dawno rozwiązanych. Jedną z takich inicjatyw, którą udało się przedłożyć na początku tej kadencji, była budowa windy dla niepełnosprawnych przy Urzędzie Miasta – mówi radny.

Bocheńscy radni w najbliższym czasie chcą utworzyć listę miejsc, które wymagają pilnych remontów. Chcą również zaprosić do dyskusji przedstawicieli środowisk osób niepełnosprawnych a także seniorów.


Jeśli macie propozycję takich miejsc w regionie – piszcie na info@rdn.pl, przekażemy je odpowiednim urzędnikom.

Kontakt
Osoby niepełnosprawne wskazują bariery architektoniczne
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.