Ogłoszenie:

Niepełnosprawni chcą pracować!

dodano: 2018.01.24 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 195
Szczegóły ogłoszenia:
Chcesz uzyskać poradę specjalisty? Potrzebujesz pomocy mobilnego asystenta? Mobilne Centrum Pomocy w Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy zaprasza osoby niepełnosprawne.


Mobilne Centrum Pomocy w ramach projektu Chcemy Pracować współfinansowanego przez Gminę Miasta Radomia i Europejski Fundusz Społeczny to projekt, który ma na celu aktywizację społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnością. Wsparcie uzyskać mogą również rodzice, opiekunowie i przyjaciele osób niepełnosprawnych.


Stowarzyszenie proponuje pomoc na trzech płaszczyznach. W Mobilnym Centrum Pomocy działa bezpłatną infolinię dla osób z niepełnosprawnością czynna od poniedziałku do piątku pod numerem 800 809 988. Telefoniczny doradca udziela porad telefonicznych, a także zapisuje na bezpłatne konsultacje do specjalistów takich jak: psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy czy prawnik. Centrum oferuje również pomoc mobilnego asystenta dla osób, które z powodu swojej niepełnosprawności lub dysfunkcji nie są w stanie dotrzeć do ważnych dla siebie miejsc, załatwić ważnych spraw. Zadaniem asystenta jest dojazd do osób z niepełnosprawnością i pomoc w załatwianiu spraw oraz czynności życia społecznego. Asystent jest również opiekunem osoby podczas nieobecności rodzica/opiekuna. Działa także platforma internetowa.
Pod adresem http://www.chcemypracowac.pl osoby niepełnosprawne znaleźć mogą porady dotyczące nie tylko codziennego życia, ale także praw, jakimi rządzi się rynek pracy. To nie wszystko. Każdy chętny będzie mógł uczestniczyć w tworzeniu strony opisując swoje historie, dzieląc się swoimi pasjami, zainteresowaniami, twórczością, dyskutując na forum. Więcej o projekcie wie Paweł Borowiecki ze Stowarzyszenia Nowe Perspektywy: 

 

Mobilne Centrum Pomocy w ramach projektu Chcemy Pracować to projekt realizowany od września ubiegłego roku. W ramach zadania Stowarzyszenie Nowe Perspektywy przeprowadziło szereg spotkań i warsztatów dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów prowadzonych przez profesjonalnego trenera, coacha rozwoju osobistego. Odbyły się również warsztaty job shadowing w radomskich firmach. Podczas warsztatów osoby z niepełnosprawnością mogły obserwować pracowników, ich stanowiska pracy oraz wykonywane przez nich czynności zawodowe.


Stowarzyszenie Nowe Perspektywy mieści się w Radomiu przy ul. Mazowieckiego 13A (dawna Domagalskiego).

Kontakt
Niepełnosprawni chcą pracować!
Radom ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.