Ogłoszenie:

Powstaną schroniska dla osób bezdomnych

dodano: 2017.11.30 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 203
Szczegóły ogłoszenia:
 Będzie nowy typ placówki: schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.

Osoby, które z powodu wieku czy choroby nie są w stanie zadbać o siebie, znajdą lepsze schronienie. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, której projekt przyjęła we wtorek Rada Ministrów. Teraz w noclegowni, schronisku dla osób bezdomnych czy ogrzewalni mogą przebywać wyłącznie osoby zdolne do samoobsługi, których stan zdrowia nie zagraża zdrowiu i życiu innych.

Nowa forma placówki umożliwi świadczenie usług opiekuńczych osobom wymagającym częściowej (nie całodobowej) pomocy w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych i opieki higienicznej. W szczególnie uzasadnionych przypadkach z pobytu w takiej placówce będą mogły skorzystać osoby bezdomne, które mają decyzję o skierowaniu do domu pomocy społecznej – na okres oczekiwania na umieszczenie w DPS, nie dłużej jednak niż cztery miesiące.

Projekt zakłada również wydłużenie terminu dostosowywania się do nowych standardów ogrzewalni, noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych – do 31 grudnia 2020 r. Placówki przeznaczone na pobyt bezdomnych będą musiały spełniać jednolite dla całego kraju kryteria warunków lokalowych i oferowanego przez nie wsparcia.
Kontakt
Powstaną schroniska dla osób bezdomnych
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.