Ogłoszenie:

Od Norwegów będziemy się uczyć, jak pomagać niepełnosprawnym

dodano: 2017.11.15 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 197
Szczegóły ogłoszenia:

Czy osoby niepełnosprawne mogą być w naszym kraju samodzielne? Aby tak było, potrzebne są różnego rodzaju udogodnienia, usprawnienia. Kraje takie jak Norwegia wypracowały przez lata doskonały model pomocy niepełnosprawnym. Teraz my chcemy czerpać od nich pomysły.


Dlatego powstaje rządowy program, zatytułowany: Różne potrzeby, równe standardy”. Autorzy projektu rozmawiają ze wszystkimi grupami niepełnosprawnych. A okazją do tego na WiM stało się seminarium pn: „Usługi publiczne dostępne dla każdego„, zorganizowane w Olsztynie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i W-M Urząd Wojewódzki.


Wicewojewoda Sławomir Sadowski podkreśla, że Urząd Wojewódzki ma bardzo dużo usprawnień, ale trzeba robić więcej, by niepełnosprawni poczuli się tak jak wszyscy. Z kolei Marta Kuzawińska z Departamentu Służby Cywilnej, gdzie powstaje program, przekonuje, że na niepełnosprawność należy spojrzeć szerzej, skoncentrować się na modelu społecznym, czyli jak jest ukształtowane otoczenie fizyczne i organizacyjne człowieka, które sprawia, że jest mu trudniej funkcjonować.


Program ma podnieść świadomość społeczną i uwrażliwić polskich urzędników na sprawy związane z dostępnością dla niepełnosprawnych. Wpłynie to na poprawę jakości usług publicznych, które świadczy polska administracja.


Autorka: D.Grzymska
Redakcja: A.Socha

Kontakt
Od Norwegów będziemy się uczyć, jak pomagać niepełnosprawnym
Olsztyn ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.