Ogłoszenie:

NIEPEŁNOSPRAWNI CHCĄ ŻYĆ GODNIE!

dodano: 2017.10.19 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 222
Szczegóły ogłoszenia:

Niepełnosprawni chcą żyć godnie i trzeba podkreślać to każdego dnia, a szczególnie podczas takich dni jak Międzynarodowy Dzień Godności.


Czy w Radomiu niepełnosprawnym żyje się dobrze? Na pewno coraz lepiej, choć wiadomo, że można lepiej, że można zrobić więcej i dla niepełnosprawnych i  dla ich rodzin. Mamy edukację dedykowaną programowo niepełnosprawnym, likwidujemy bariery architektoniczne, a z tymi w naszych głowach też jest coraz lepiej. Wiele działań podejmowanych jest przez stowarzyszenia, fundacje i osoby prywatne. Wystawy, koncerty, marsze, spektakle.


Czy na pewno robimy wszystko, co można zrobić?


Zawsze można więcej,  podkreśla nasz gość Tatiana Kaplińska – kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Do Celu”.   Nieustannie podejmowane są nowe wyzwania i realizowane nowe pomysły. Bo o godne życie coraz trudniej, gdy niepełnosprawny kończy 24 lata i wraz z ukończeniem tego wieku kończy się jego udział w procesie edukacji. Właśnie wtedy  kończy się regularny kontakt ze światem. I tu potrzeba jest najwięcej działań. Warsztaty Terapii Zajęciowej, wspomagana praca, czy mieszkania, które maja pomóc uspołecznić niepełnosprawnych, wdrożyć im się w codzienne życie to tylko niektóre z nich.

Kontakt
NIEPEŁNOSPRAWNI CHCĄ ŻYĆ GODNIE!
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.