Ogłoszenie:

Święto osób niepełnosprawnych w Opolu.

dodano: 2017.08.31 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 230
Szczegóły ogłoszenia:
Tegoroczna edycja Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 7 i 8 września na placu Wolności w Opolu. W programie m.in. kiermasz rękodzieł, konkurs kulinarny czy koncerty operetki Jolanty Kremer i Ewy Frank.

To wyjątkowe dwa dni w roku, kiedy osoby niepełnosprawne otrzymają od prezydenta Opola klucze do bram miasta. Przez cały dzień w Opolu odbywać się będą wydarzenie poświęcone i organizowane przez osoby niepełnosprawne. W przygotowanie XVII Opolskich Dni Osób Niepełnosprawnych włączyło się ponad tysiąc osób.

– To ważne wydarzenie w kalendarzu rocznym miasta, szczególnie w roku 800-lecia Opola. Serdecznie zapraszamy, aby wszyscy mieszkańcy włączyli się w te obchody, pokazując wspólnotę z osobami niepełnosprawnymi – mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

Początek obchodów rozpocznie się w czwartek o godzinie 10 od mszy w opolskiej katedrze. W jej trakcie niepełnosprawni posługiwać będą przy ołtarzu oraz czytać z ambony. Następnie w uroczystym przemarszu z orkiestrami dętymi wierni przejdą na pl. Wolności.

– W tym mieście mieszka ponad 30 tysięcy osób niepełnosprawnych. Impreza, którą organizujemy, jest wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców – rodzin z dziećmi, młodzieży i osób starszych. Jednocześnie odzwierciedla to wszystko, co potrafią w każdym okresie życia osoby niepełnosprawne – tłumaczy Władysław Sztefic, prezes Wojewódzkiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Opolu.

Na placu Wolności podopieczni domów opieki społecznej zaprezentują swoje umiejętności taneczne, wokalne i malarskie. Do kupienia będą także ręcznie wykonane działa. O godzinie 14 rozpocznie się konkurs kulinarny, którego motywem przewodnim będzie w tym roku dynia.

– Do konkursu stanie osiem drużyn, które rywalizować będą o złotą patelnię. Prawdę mówiąc, to każdy uczestnik taką nagrodę otrzymana, ponieważ przygotowania do tych zawodów trwają wśród podopiecznych od bardzo długiego czasu – wyjaśnia Małgorzata Kozak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

W czwartek i w piątek od godziny 10 do 19:30 trwać będą występy zespołów wokalno-instrumentalnych. Gwiazda pierwszego dnia – Jolanda Kremer – zaprezentuje się na scenie o godzinie 18:20. W piątek natomiast imprezę zakończy o godzinie 19 Ewa Frank z zespołem „Frank Orkiestra”.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Kontakt
Święto osób niepełnosprawnych w Opolu.
Opole ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.