Ogłoszenie:

Zmiany w drukach do PFRON

dodano: 2017.08.15 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 246
Szczegóły ogłoszenia:
Od przyszłego roku katalog pracodawców, którzy będą zwolnieni z wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), jeśli osiągną 2 proc. wskaźnik zatrudnienia osób z dysfunkcjami, będzie poszerzony o publiczne i niepubliczne żłobki.

Obecnie placówki dla maluchów – podobnie jak pozostali pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników na pełnych etatach – nie muszą płacić na fundusz, dopiero wtedy gdy mają 6 proc. zatrudnienie osób z uszczerbkiem na zdrowiu. Ta sytuacja zmieni się właśnie od 1 stycznia 2018 r., kiedy wejdzie w życie nowelizacja art. 21 ust. 2b–2d ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.). Tym samym żłobki dołączą do publicznych i niepublicznych szkół, uczelni, placówek opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych, które zgodnie z dotychczasowym brzmieniem tego przepisu mogą korzystać z obniżonego 2-proc. wskaźnika. Ponadto w związku z tym, że do jego obliczania brany jest pod uwagę podwojony wskaźnik uczniów, wychowanków, studentów lub słuchaczy, którzy są niepełnosprawni, to w przypadku żłobków wskazano, że będzie to podwojony wskaźnik dzieci z dysfunkcjami zdrowotnymi.
Kontakt
Zmiany w drukach do PFRON
Warszawa ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.