Ogłoszenie:

"Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj!

dodano: 2017.08.09 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 219
Szczegóły ogłoszenia:
PGE Ekstraliga włączyła się do kampanii: "Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj! Kibicujmy razem!". Jej cel to poprawienie widoczności na stadionach dla niepełnosprawnych kibiców.

Kampania ta jest inicjatywą czterech studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Klaudia Maskulak, Piotr Jaguszewski, Krystian Nawlicki i Karol Śliwiński przygotowali projekt, który ma przyczynić się do nagłośnienia problemów z jakimi niepełnosprawni kibice zmagają się na stadionach, a w efekcie do uświadomienia tych problemów sprawnym kibicom, którzy z naturalnych przyczyn nie muszą zdawać sobie z nich z sprawy.


- Wzajemne zrozumienie i poszanowanie pomiędzy sprawnymi i niepełnosprawnymi kibicami jest kluczowe dla powodzenia kampanii. Chodzi o wzajemną integrację. Dzięki temu ma poprawić się widoczność na stadionach dla niepełnosprawnych kibiców, co z kolei może wpłynąć na przyciągnięcie ich na trybuny - tłumaczą studenci.

 Inicjatorzy przedsięwzięcia zachęcają do zrobienia sobie zdjęcia z hasłem kampanii "Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj!" jako wyraz jej poparcia. Zwracają się z tym apelem także do niepełnosprawnych kibiców. Drugim hasłem kampanii jest bowiem "Kibicujemy razem".

- Kampania jest już realizowana na niektórych stadionach PGE Ekstraligi, ale chcielibyśmy wzmocnić jej efekty podczas zbliżającej się XIII rundy Ekstraligi, a także PGE IMME w Gdańsku - powiedział Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi.

- Jesteśmy przekonani, że kibice po raz kolejny zjednoczą się i nie przejdą obojętnie wobec niewątpliwego problemu osób niepełnosprawnych na meczach żużlowych. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i baczne obserwowanie innych osób, które siedzą wokół nas na stadionach - dodał.
Kontakt
"Rozejrzyj się! Nie zasłaniaj!
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.