Ogłoszenie:

PiS uzdrowi rencistów i chore dzieci.

dodano: 2017.12.05 ważne do: 2023.06.08 wyświetleń: 269
Szczegóły ogłoszenia:
Rząd przygotowuje rewolucję w rentach i świadczeniach pielęgnacyjnych, czyli ich wielkie odbieranie. Gotowy jest projekt resortu min. Rafalskiej, który z założenia ma przynieść duże oszczędności. Emeryci już złożyli się na realizację obietnic PiS, teraz dołożą się niepełnosprawni. PiS wie, że to nie przysporzy im zwolenników i głosów w wyborach. Zmienia więc w pośpiechu ordynację, by wygrać za wszelką cenę, w nieuczciwy sposób.


Rząd przygotował program nowego orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy, czyli mówiąc wprost uszczelniania wypłat rent i zasiłków pielęgnacyjnych. Zdaniem Gertrudy Uścińskiej, prezes ZUS, zmiany przyniosą nawet kilkanaście mld zł oszczędności rocznie. Projekt lada dzień trafi do parlamentu, z pewnością zostanie przegłosowany i na początku 2018 roku wejdzie w życie.


co się zmieni? Obecnie o niepełnosprawności orzekają różne komisje, m.in. KRUS czy PZON, będzie tylko jedna, z ZUS. Istnieją też różne stopnie niepełnosprawności, nowa kwalifikacja zakłada statusy osoby niepełnosprawnej, niesamodzielnej i... niezdolnej do pracy. Nietrudno zgadnąć, że chodzi o "wyleczenie" sporej grupy rencistów i dzieci, na które matki otrzymują świadczenie pielęgnacyjne. Wtedy w systemie dofinansowania zostaną tylko ludzie w najcięższych stanach, czyli albo całkiem niepełnosprawni ruchowo, albo z głębokim upośledzeniem umysłowym, albo chorzy na terminalną chorobę. Wszyscy inni będą uznani za mniej lub bardziej zdolnych do pracy, a komisja ZUS orzeknie, gdzie i w jakich zawodach mogą pracować.


Dlaczego PiS posuwa się do tak drastycznych kroków? Bo przeszarżował ze swoimi sztandarowymi programami. Szybko okazało się, że 500+ kosztuje więcej niż planowane 23 mld zł rocznie, a na wcześniejszą emeryturę przeszło więcej osób niż rząd wcześniej szacował. Gertruda Uścińska, prezes ZUS oficjalnie stwierdziła, że koszt wcześniejszych emerytur przez 4 lata przekroczy 50 mld zł. A to dwa lata wypłat 500+... Skąd wziąć pieniądze? Rząd ściąga już z emerytów, rolników, przedsiębiorców, ale to za mało, sięga więc do portfeli inwalidów.
Kontakt
PiS uzdrowi rencistów i chore dzieci.
( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Aktualności Archiwum aktualności
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.